لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد، روش غیر تهاجمی است که به کاهش و رفع موهای زائد کمک می کند. امروزه این روش محبوبیت بسیاری پیدا کرده و می توان به یقین گفت که یکی از موثرترین روش ها در رفع موهای زائد نواحی کوچک و بزرگ می باشد.

قبل از انجام لیزر، ناحیه مورد نظر تمیز می شود. در صورتی که میزان حساسیت فرد بالا باشد، می توان از ژل های بی حس کننده نیز استفاده کرد. در حین انجام لیزر، تمامی افرادی که در اتاق هستند، بایستی از عینک های محافظ استفاده کنند، تا از آسیب لیزر به چشم پیشگیری شود.

کلینیک اشکان دارای کادری متخصص و مجرب و تجهیزات پیشرفته در زمینه ی امور زیبایی پوست و مو و لیزر موهای زائد می باشد . شما عزیزان می توانید از طریق زیر با کلینیک اشکان ، ارتباط برقرار کنید:

شماره های تماس : ۰۹۳۳۴۹۳۷۰۹۷ -۰۹۳۷۴۳۴۸۱۶۱

اینستاگرام

گرچه، لیزر موهای زائد، رشد موها را به طور موثری آهسته می سازد، اما تضمینی برای عدم رشد همیشگی مو محسوب نمی شود. اما اگر شما نیز جزء افرادی هستید که از دست رشد موهای زائد خسته شده اید، لیزر موهای زائد، بهترین گزینه خواهد بود.

در این روش، تابش پرتوهایی با انرژی بالا به پوست و تخریب فولیکول های مو، مانع از رشد مجدد مو خواهد شد. به طور کلی، روند انجام و اثر بخشی این روش به صورت زیر می باشد:

  • ابتدا، انرژی ساطع شده از لیزر، به فولیکول های هدف تابیده می شود، این انرژی، جذب پیگمان ها و رنگدانه های تیره مو خواهد شد.
  • با جذب نور و انرژی، فولیکول های مو تخریب می شوند.

ممکن است حین انجام لیزر، فرد احساس خوشایندی نداشته باشد و در ناحیه مورد نظر احساس سوزش کند.

از آن جایی که انرژی لیزر، رنگدانه های تیره مو را مورد هدف قرار می دهد، مردانی که پوست روشن تری دارند، و خانم ها با پوست تیره، بیشتر از مزایای لیزر موهای زائد بهره می برند. با این حال، افرادی که شرایط انجام این شیوه درمانی را دارند، می توانند لیزر را انجام دهند. این نکته را باید در نظر داشت که اثربخشی این روش در هر فردی متفاوت است و برخی افراد به تعداد جلسات لیزر بیشتری نیاز خواهند داشت.

لیزر موهای زائد در چه مواردی توصیه نمی شود؟

در صورت تشخیص شرایط پزشکی زیر، لیزر موهای زائد باید با احتیاط بیشتری انجام شود:

  • افرادی که عفونت های فعال دارند
  • افرادی که زخم های بازی بر روی پوست شان دارند
  • تشکیل کلوئید و گوشت اضافه بر روی پوست
  • افراد مبتلا به سرطان پوست
لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد

آیا لیزر موهای زائد روش ایمنی است؟

لیزر موهای زائد، روش ایمنی است و عوارض جانبی خاصی را به همراه ندارد. با این وجود احتمال مشاهده قرمزی و یا تورم در ناحیه ای که لیزر انجام شده وجود دارد، آن هم به دلیل واکنشی است که بدن نسبت به اشعه لیزر نشان می دهد. این واکنش ها عمدتا زمانی دیده می شود که ناحیه لیزر وسیع باشد.

در خصوص دردی که بسیاری از افراد در حین انجام لیزر از آن صحبت می کنند، بایستی گفت که در حقیقت احساس درد نیست و افراد معمولا سوزش را در ناحیه مورد نظر خواهند داشت.

توصیه های قبل از لیزر موهای زائد

  • بهتر است چند هفته قبل از لیزر در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار نگیرید، به عبارتی آفتاب گرفتن قبل لیزر ممنوع می باشد. لیزر تاثیر بسیار کمی بر روی پوستی که دچار سوختگی شده می گذارد، چرا که در چنین شرایطی فولیکول های مو آسیب دیده اند.
  • همان طور که قبلا اشاره شد، تاثیر لیزر بر روی موهای تیره و پوست روشن بسیار بیشتر می باشد، به همین خاطر، کارهایی که باعث سفید و روشن شدن پوست هستند را انجام دهید.
  • قبل از لیزر، موهای ناحیه مورد نظر بایستی اصلاح شود. با این کار، فولیکول های مو سالم می مانند و لیزر نیز نتایج بسیار خوبی را برای فرد به همراه خواهد داشت.
  • در طول جلسات لیزر بهتر است از سایر روش های اصلاح مو مانند وکس استفاده نشود.

بعد از اولین جلسه لیزر و به دلیل شوکی که به بدن وارد می شود، شاهد ریزش مو خواهیم بود. موهایی که مجدد رشد می کنند، به مراتب نازک تر و کمتر از حالت قبلی خواهند بود و شما تغییر را کاملا احساس خواهید کرد.

در بسیاری از موارد، چندین جلسه لیزر برای رسیدن به نتایج مطلوب نیاز می باشد. تعداد جلسات به مواردی مانند رنگ و نوع پوست و دستگاه لیزر بستگی دارد. حتما طبق برنامه زمانی تعیین شده برای لیزر مراجعه کنید، تا زمینه برای رشد مجدد موها فراهم نشود. نتایج لیزر موی زائد، در هر فردی متفاوت خواهد بود، و این میزان موفقیت به ناحیه ای که لیزر شده نیز بستگی دارد.

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

بعد از لیزر نیز توصیه می شود که در مقابل تابش مستقیم نور خورشید قرار نگیرید، بعد از لیزر پوست بیشتر از هر زمان دیگری حساس است. استفاده از کرم های ضد آفتاب نیز توصیه می شود.

جهت رطوبت بیشتر پوست می توانید از کرم های آبرسان نیز استفاده کنید.

لیزر موهای زائد در طول دوران بارداری

بسیاری از متخصصین توصیه می کنند که لیزر در طول دوران بارداری انجام نشود. در طول این دوران، هورمون ها دستخوش یک سری تغییرات می شوند، یکی از عوارض این تغییر، رشد موهای زائد در برخی قسمت های بدن می باشد.

لیزر و ناباروری

در خصوص این مورد هم نمی توان نظر قطعی داد، چرا که لیزر تنها به پوست نفوذ می کند و تاثیری بر سایر اندام ها و ارگان های بدن نمی گذارد.

آیا لیزر موهای زائد منجر به سرطان می شود؟

تاثیر قطعی لیزر در بروز سرطان به طور قطع مشخص نشده است. لیزرها به گونه ای طراحی شده اند که از سلول های پوست عبور می کنند و تنها فولیکول ها را مورد هدف قرار می دهند. با این که اشعه ساطع شده از لیزر برای سلامتی مضر می باشد، اما با این حال به طور قطعی و صد در صد نمی توان لیزر را یکی از عوامل ابتلا به سرطان دانست.

آیا موهای سفید هم با لیزر از بین می روند؟

خیر، لیزر هیچ گونه تاثیری بر موهای سفید ندارد. وقتی مویی سفید است، یعنی هیچ گونه ملانینی ندارد و در نتیجه، لیزر نیز تاثیری بر این قبیل موها ندارد.

پاسخ

هفده − دو =

Call Now Button