جراحی چانه

جراحی چانه

می دانستید در برخی از موارد که می خواهید عمل بینی انجام دهید مشکل از بینی شما نیست بلکه از شکل چانه شماست؟ حال از کجا بدانیم که کدام جراحی را انتخاب کنیم ؟ با ما در ادامه همراه باشید.

چه افرادی برای جراحی چانه مناسب هستند ؟

یکی از جراحی هایی که در کشور ما بسیار طرفدار دارد جراحی زیبایی بینی است. بسیاری از ما بدون اینکه متوجه شویم بینی ما ایراد دارد یا نه، به پزشک مراجعه می کنیم. غافل از اینکه شاید یک عضو دیگر از صورت ما اختلال داشته باشد و اگر آن اختلال برطرف شود اصلا بینی ما ایرادی نداشته باشد یکی از این عضو ها چانه است.

معمولا بسیاری از افرادی که برای جراحی بینی مراجعه می کنند پزشک متوجه می شود که چانه آنها مشکل دارد و اگر عمل چانه انجام دهند بینی آنها مشکل چندانی ندارد. عمل جراحی چانه می تواند یک تناسب برای صورت ایجاد کند که فرم بینی ، گونه و سایرقسمت های صورت بهتر به نظر برسد.

مزایای جراحی چانه

مزایای جراحی چانه

جراحی چانه همان جراحی فک است ؟

گاهی اوقات افرادی که به پزشک مراجعه می کنند مشکل فکی دارند یعنی فک پایینی آنها عقب است سوالی که بیشتر این افراد می پرسند این است آیا می توانند با جراحی چانه این مشکل را رفع کنند در بیشتر موارد این عمل امکان پذیر نیست. اول باید به یک متخصص ارتودنسی مراجعه کنند تا صورتشان مورد ارزیابی قرار گیرند که وضعیت فک آنها چگونه است گاهی اوقات فک پایین مشکل ندارد و مشکل اصلی از چانه است که در این مواقع شخص می تواند جراحی چانه انجام دهد تا کوچکی چانه آنها برطرف شود.

روش های جراحی چانه

روش اول: روش غیر جراحی یا تزریق است وبرای کسانی که عقب رفتگی چانه آنها کم است یا نمی خواهند تحت عمل جراحی قرار گیرند با تزریق موادی که مانند بافت هم بند بدن هستند مشکل چانه برطرف می شود.
روش دوم: گذاشتن پروتز است این یک نوع جراحی است که با گذاشتن پروتز در چانه ، مشکل چانه برطرف می شود.
روش سوم: عمل جراحی بدون گذاشتن پروتز با جا به جا کردن چانه ، چانه را در وضعیت جلوتر ثابت می کنند و باعث حفظ پایداری آن می شود.
بیشترین و مهمترین این جراحی برای افرادی است که صدماتی در اثر تصادفات یا تروما و مشکلات مادرزادی می بینند که در ناحیه دهان و فک و صورت انجام می شود.

جراحی چانه

جراحی چانه

آیا جراحی چانه برگشت دارد؟

به طور کلی اگر طرح درمان توسط پزشک متخصص در کلینیک زیبایی به نحو احسن پایه ریزی شود و جراحی هم به نحو احسن و مطلوب توسط جراح حاذق انجام شود برگشت درمان های جراحی خیلی نا چیزیا در حد صفر است گاهی اوقات زمان انجام جراحی مهم است یعنی ما پیشنهاد می کنیم که پروسه رشد به پایان برسد و بعد جراحی چانه انجام شود.
پزشکان پیشنهاد می کنند بهترین سن درمان بعد از رسیدن به سن بلوغ است و اگر قبل از رسیدن به سن بلوغ جراحی شوند امکان برگشت وجود دارد.

مزایای جراحی چانه

جراحی چانه علاوه بر زیبایی باعث تسهیل در بلعیدن، جویدن،نفس کشیدن و صحبت کردن فرد می شود.
• مراقبت بعد از عمل جراحی چانه
• ۱ ماه بعد از عمل هنگام خواب مواظب باشیم تا به چانه فشار وارد نشود.
• جلوی نور مستقیم خورشید قرار نگیریم و از ضد آفتاب استفاده کنیم.
• مواظب بهداشت دهان و دندان هایمان باشیم .
سایر مقالات ارائه شده:

با تشکر از حسن توجه شما، مدیریت سایت: کلینیک زیبایی اشکان

راه های ارتباطی با ما:

شماره های تماس: ۰۲۱۲۲۲۰۱۲۰۵ و ۰۹۳۳۴۹۳۷۰۹۷ -۰۹۳۷۴۳۴۸۱۶۱

صفحه اینستاگرام

پاسخ

2 + 12 =

Call Now Button