اگر بینی استخوانی دارید اینجا را بخوانید

جراحی  بینی استخوانی

بینی های استخوانی یا بینی های گوشتی الفاظی آشنا هستند که اکثر ما در طول زندگی خود بارها آن ها را شنیده ایم. با این حال آیا با خصوصیات انواع بینی اعم از بینی های گوشتی و استخوانی آشنا هستید؟

معیار طبقه بندی بینی بر چه اساسی است؟

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که نوع بینی چه تاثیری در جراحی زیبایی بینی دارد؟

نتیجه ی جراحی کدام نوع بینی موفقیت آمیزتر می باشد؟ آیا نتیجه ی بینی به نوع بینی بستگی دارد؟

جراحی بینی

انجام جراحی بینی مختص قشر معینی از جامعه نمی باشد و هر فردی ممکن است در طول زندگی خود بنا به دلایل مختلفی اعم از زیبایی و درمانی به فکر انجام جراحی زیبایی بینی افتاده باشد.

مرکز جراحی اشکان با همکاری تیم فوق تخصص جراحی پلاستیک متخصصین پوست و مو آماده ی ارائه ی خدمات با کیفیت به شما عزیزان می باشد.

شما عزیزان می توانید برای جراحی بینی استخوانی ، از طریق زیر با کلینیک زیبایی اشکان ، ارتباط برقرار کنید:

شماره های تماس :  ۰۹۳۳۴۹۳۷۰۹۷ – ۰۹۳۷۴۳۴۸۱۶۱ – ۰۲۱۲۲۲۰۱۲۰۵

اینستاگرام

همچنین جنسیت در جراحی بینی مطرح نمی باشد و این جراحی هم در زنان و هم در مردان محبوبیت زیادی پیدا کرده است.

همانطور که در مقاله ی جراحی زیبایی بینی بیان شد؛ عواملی مانند تنگی نفس، شکستگی، پولیپ بینی، انحراف بینی و این قبیل عوامل در زمره ی دلایل درمانی برای انجام جراحی بینی قرار می گیرند و سایر عوامل مانند: بد فرم بودن بینی، قوز بینی و … از جمله دلایل زیبایی برای جراحی بینی می باشند.

تفاوت بین بینی های استخوانی و بینی های گوشتی

معمولا پارامتر مهم در تعیین نوع بینی، نوع پوست و ضخامت بینی می باشد.

  • ویژگی های شاخص بینی های استخوانی

بینی های استخوانی یا غضروفی به بینی هایی با پوست نازک اطلاق می شوند. در اصطلاح به بینی های استخوانی تیپ های اروپایی گفته می شود.

بسیاری از افراد دارای غضروف های پهن در نوک بینی خود می باشند که این امر باعث می شود تا آن ها گمان کنند که دارای بینی گوشتی می باشند. درصورتی که بینی های استخوانی و غضروفی نیز می توانند با دارا بودن صفحات غضروفی پهن، شمای عریض و شبیه به بینی های گوشتی داشته باشند.

جراحی بینی استخوانی در کلینیک زیبایی اشکان

جراحی بینی استخوانی در کلینیک زیبایی اشکان

معمولا در بینی های استخوانی شاهد قوزهای برآمده می باشیم. این نوع بینی دارای اسکلت مستحکم تر و غضروف های قوی تری می باشد.

بنابراین زمینه ی دستکاری و فرم دهی مناسب تر برای جراحی بینی استخوانی مهیا می باشد و جراح امکان دستکاری بیشتری برای تغییر در ابعاد و شکل بینی دارد.

  • ویژگی های شاخص بینی های گوشتی

اغلب اگر پوست حاوی آکنه و تعداد زیادی غدد سباسه باشد در زمره ی بینی های گوشتی طبقه بندی می شوند. ضخامت پوست در این نوع از بینی، زیاد می باشد و در صورت جمع کردن پوست بینی با انگشت اشاره و شست حجم زیادی از پوست بین انگشتان قرار می گیرد.

تاثیر نوع بینی در جراحی بینی چیست؟

همانطور که بینی های استخوانی و بینی های گوشتی از نظر ساختمانی متفاوت هستند، نحوه ی جراحی زیبایی بینی در آن ها نیز متفاوت می باشد.

بینی های استخوانی به دلیل دارا بودن بافت استخوانی و غضروفی بیشتر و محکم تر، فضای بیشتری برای اعمال تغییرات دارند. اما بینی های استخوانی به دلیل عدم استحکام کافی در بافت استخوانی و کمبود بانک غضروفی آستانه ی تغییر پذیری کمتری نسبت به بینی های استخوانی دارند.

جراحی زیبایی بینی در کلینیک زیبایی اشکان

جراحی زیبایی بینی در کلینیک زیبایی اشکان

عوارض جراحی بینی

لازم به ذکر است با توجه به تغییر در شیوه ی جراحی بینی در نوع استخوانی و نوع گوشتی؛ عوارض ناشی از جراحی بینی در این دوتیپ نیز، متفاوت می باشد. بطور مثال:

  • تورم و التهاب بافت بینی در جراحی بینی استخوانی نسبت به جراحی بینی گوشتی کمتر می باشد.
  • دوره ی نقاهت در جراحی بینی استخوانی کمتر از جراحی بینی گوشتی می باشد.
  • دوره ی چسب زدن بینی بعد از عمل در بینی های استخوانی مدت کمتری می باشد.

نتیجه گیری

در جلسات مشاوره نوع بینی توسط معاینات جراح بینی مشخص می شود و بدنبال آن شیوه ی جراحی نیز تعیین می گردد. لازم به ذکر است که جراحی بینی نیازمند مهارت و دانش بالای جراح می باشد.

زیرا علاوه بر اینکه نوع بینی در روند جراحی و نتیجه دهی بعد از آن تاثیرگذار خواهد بود، تکنیک جراح نیز از اهمیت بسیار زیادی در نتیجه ی حاصل از جراحی بینی، برخوردار است.

بنابراین در انتخاب جراح و کلینیک زیبایی خود برای داشتن جراحی زیبایی بینی موفق و باکیفیت نهایت دقت را مد نظر داشته باشید.

پاسخ

4 + یک =

Call Now Button