تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

 • تزریق بوتاکس، یکی از محبوب ترین روش های غیر حراحی زیبایی است.
 • بوتاکس از سم کلستریدیوم بوتولینوم که به طور طبیعی در محیط اطراف ما زندگی می کند، گرفته می شود.
 • بوتاکس، روشی موثر در رفع چین و چروک و خطوط موجود بر روی صورت و سایر قسمت های بدن می باشد.
 • از بوتاکس می توان در مواردی مانند رفع تعریق، درمان میگرن و یا اختلالات روده ای نیز استفاده کرد.

از جمله اثرات افزایش سن می توان به کاهش تولید کلاژن و الاستین ، در بدن و ظاهر شدن چین و چروک و خطوط بر روی پوست صورت و یا سایر نواحی بدن اشاره کرد. در تزریق بوتاکس، عضلات، ماهیچه ها و اعصاب به طور موقت فلج می شوند، در نتیجه از میزان چین و چروک ها نیز کاسته خواهد شد.

کلینیک اشکان دارای کادری متخصص و مجرب و تجهیزات پیشرفته در زمینه ی امور زیبایی پوست و مو و تزریق بوتاکس می باشد . شما عزیزان می توانید از طریق زیر با کلینیک اشکان ، ارتباط برقرار کنید:

شماره های تماس : ۰۹۳۳۴۹۳۷۰۹۷ -۰۹۳۷۴۳۴۸۱۶۱

اینستاگرام

تزریق بوتاکس، روش درمانی ایمن، موثر و با کمترین میزان تهاجم است، که در نواحی مختلف صورت مانند دور چشم، خط لبخند و یا پیشانی استفاده می شود.

تزریق بوتاکس، روش سرپایی است که عمدتا در کلینیک و یا مطب پزشک انجام می شود و به همین خاطر، به آمادگی خاصی نیاز ندارد. افرادی که خواهان انجام این تزریق هستند بایستی هر گونه سابقه حساسیت و آلرژی در گذشته را به پزشک خود اطلاع دهند.

 • جهت انجام این تزریق، پوست ناحیه بایستی عاری از مواد آرایشی باشد.
 • مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپیرین، جهت پیشگیری از بروز کبودی، بایستی از چند روز پیش از تزریق قطع شود.
 • تزریق بوتاکس در نواحی مانند میان دو ابرو و یا اطراف چشم ها انجام می شود، اما امروزه بوتاکس در درمان موارد پزشکی مانند پرکاری مثانه و یا تعریق نیز کاربرد دارد.

مزایای تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس به عنوان روشی برای جوانسازی پوست، مزایای زیر را به همراه دارد:

 • نتایج طبیعی و قابل مشاهده بدون نیاز به جراحی
 • بعد از تزریق، فرد بلافاصله قادر به انجام فعالیت های روزانه خود می باشد
 • این روش کاملا بدون درد است، و برای اینکه بیمار کوچکترین احساس ناخوشایندی نداشته باشد، از مواد بی حس کننده نیز استفاده می شود
 • داشتن پوستی نرم و لطیف بعد از تزریق، باعث می شود تا شما ظاهر طبیعی تری داشته باشید و شاید بسیاری از افراد متوجه تزریق بوتاکس در شما نشوند

تمامی افرادی که خطوط عمیق و یا حتی خفیفی بر روی پوست خود دارند، می توانند این تزریق را انجام دهند. در طول جلسات مشاوره، تست آلرژی و حساسیت انجام می شود تا پزشک از عدم حساسیت به این تزریق مطمئن شود.

آیا تزریق بوتاکس عوارض و خطراتی را به همراه دارد؟

معمولا بعد از تزریق، شاهد التهاب و تورم در ناحیه مورد نظر خواهیم بود. از دیگر عوارض جانبی تزریق بوتاکس می توان به مواردی مانند سر درد، گردن درد، در برخی موارد تاری دید و یا بروز واکنش های آلرژیک اشاره کرد.

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

اقدامات و مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

بعد از تزریق بوتاکس، بهتر است از مالیدن، ماساژ و یا وارد آمدن فشار به ناحیه مورد نظر خودداری شود چرا که احتمال پخش شدن سم بوتولینوم به سایر نقاط افزایش می یابد و بر روی نتیجه تزریق نیز اثرات منفی می گذارد.

در صورتی که بین دو ابرو تزریق انجام شود، بهتر است برای چند ساعتی فرد از خم شدن و یا خوابیدن به روی شکم خودداری کند، تا از افتادگی ابروها نیز پیشگیری شود.

بهتر است انجام برخی فعالیت های سنگین، ورزش و یا رانندگی برای مدت چند روز به تعویق بیفتد.

این تزریق هیچ گونه دوره نقاهتی را در پی ندارد و فرد بلافاصله قادر به انجام کارها و فعالیت های روتین و روزانه خود خواهد بود. فرد نیز بایستی انتظارات واقع بینانه ای داشته باشد، نتایج این تزریق یک تا دو روز بعد مشخص خواهد شد و برای چند ماه ماندگاری دارد.

تزریق بوتاکس در خانم های باردار و شیرده توصیه نمی شود.

افرادی که مبتلا به بیماری هستند و یا داروهای خاصی مصرف می کنند، بایستی پیش از تزریق با پزشک مشورت داشته باشند.

افرادی که خواهان ظاهر زیباتری هستند، می توانند در کنار تزریق بوتاکس، جراحی لیفت سینه را نیز انجام دهند.

این نکته را در نظر داشته باشید که تزریق بوتاکس، نتایج دائمی ندارد و معمولا چند ماه بعد، تزریق مجدد نیاز می شود. با تکرار تزریق، متوجه کاهش میزان چین و چروک و خطوط صورت خود خواهید شد. در صورتی که این تزریق به طور منظم انجام شود، قطعا نتایج بهتری نیز مشاهده خواهد شد.

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

چه تفاوتی میان تزریق بوتاکس و فیلرها وجود دارد؟

فیلرها، موادی هستند که جهت افزایش حجم و پر کردن به قسمت های زیرین پوست تزریق می شوند. هیالورونیک اسید، از جمله فیلرهایی است که در بافت ها و مایعات بدن یافت می شود و باعث افزایش حجم و الاستیسیته پوست نیز می شود.

تفاوت این دو نوع تزریق به شرح زیر می باشد:

بوتاکس

در تزرق بوتاکس، با فریز و فلج کردن عضلات و اعصاب ناحیه، چین و چروک ها از بین می روند. از این تزریق عمدتا در نواحی بالای صورت، مانند پیشانی و یا اطراف چشم ها استفاده می شود.

فیلرها

از تزرق فیلر در نواحی مانند اطراف لب ها و یا گونه ها و عمدتا جهت حجم دهی استفاده می شود. البته فیلرها در رفع چین و چروک و خطوط صورت نیز کاربرد دارند.

تزریق بوتاکس چیزی در حدود سه تا چهار ماه ماندگاری دارد، در حالی که میزان ماندگاری فیلرها، به نوع فیلر مورد استفاده بستگی دارد.

از آن جایی که مواد تشکیل دهنده بوتاکس و فیلرها با هم تفاوت دارد و به گونه ای است که هر یک در موارد خاصی مورد استفاده قرار می گیرند، می توان همزمان این دو تزریق را انجام داد. به عنوان مثال، می توان از تزریق بوتاکس در رفع خطوط روی پیشانی و از فیلرها در رفع خط لبخند استفاده کرد.

پاسخ

8 + 5 =

Call Now Button