بهترین روش جوانسازی پوست

بهترین روش جوانسازی پوست

بسیاری از افراد این روزا خواهان پوستی شاداب، جوان و زیباتر هستند. بحث جوانسازی پوست بحثی عامه پسندی است و معمولا سن خاصی ندارد و همه افراد آرزوی داشتن پوستی سالم دارند. اما برای داشتن پوستی سالم چه کاری باید انجام داد؟ بهترین روش های جوانسازی پوست چیست؟

کلینیک زیبایی اشکان با دارا بودن کادری تخصصی و تجهیزات نوین پزشکی، آماده ی ارائه هرگونه خدمات در عرصه ی زیبایی زنان به شما عزیزان می باشد.
به منظور بهترین روش جوانسازی پوست می توانید از طریق زیر با کلینیک ما در ارتباط باشید:
شماره تماس: ۰۲۱۲۲۲۰۱۲۰۵ و ۰۹۳۳۴۹۳۷۰۹۷ – ۰۹۳۷۴۳۴۸۱۶۱

 

عوامل پیری زودرس

پیری زودرس و ظهور چین و چروک پوستی در سنین جوانی یک کابوس بسیار بزرگی است. با هر حرکت عضلات پوست یک چروکی در صورت ایجاد می شود که این چروک در سنین جوانی ممکن است زود ناپدید شود اما در سنین بالاتر ممکن است به طور دائمی بر روی پوست باقی می ماند. گاهی برخی افراد جهت رفع چین و چروک های ایجاده شده به دنبال برخی روش های جوانسازی پوست مانند لیفتینگ و کشیدن پوست و انواع جراحی های مربوط به صورت یا روش هایی از این قبیل می باشند.

عوامل پیری پوست به دو دسته کلی تقسیم می شود:

عوامل بیرونی: تا حدود زیادی قابل پیشگیری می باشند و تحت تاثیر عوامل عوامل محیطی می باشد.

عوامل درونی: عامل وراثت، ژنتیک و برخی بیماری ها که این عوامل تقریبا بدون پیشگیری می باشند.

روش های جوانسازی پوست

مهم ترین مساله در جوانسازی تحریک و به دنبال آن افزایش کلاژن سازی پوست می باشد و معمولا با جوانسازی پوست می توان روند پیری پوست که باعث کاهش کلاژن و چربی آن می شود را کندتر کرد که معمولا با روش های مختلفی این کار انجام می شود و  به دو دسته (تهاجمی) و (غیرتهاجمی) تقسیم می شوند.

روش های تهاجمی

شامل روش هایی می باشد که فرد پس از پایان دوره نقاهت پس از جراحی به تغییرات قابل ملاحظه ای دست پیدا می کند اما امروزه به دلیل کم عارضه بودن و کم خطر بودن روش های غیرتهاجمی استفاده از این روش طرفدران بسیاری دارد. روش های تهاجمی معمولا شامل انواع روش های جراحی کشیدن و لیفتینگ پوست می باشد.

روش های غیر تهاجمی

از جمله روش های غیرتهاجمی می توان به انواع روش های لیزری اشاره کرد. یکی از این روش ها میکرونیدلینگ می باشد. میکرونیدلینگ توسط نیدل هایی که بر روی درماپن ها وجود دارد انجام می شود. این نیدل ها یه آرامی با کشیدن درماپن بر روی صورت وارد پوست شده و باعث ایجاد خونریزی های سطحی در پوست می شود و فرآیند کلاژن سازی در بخش های زیرین پوست را افزایش می دهد.

بهترین روش جوانسازی پوست

بهترین روش جوانسازی پوست

روش دیگر جوانسازی پوست با لیزر که لایه اسمز یا سطحی عضله را لیفت می کند، هایفوتراپی نام دارد که با ساطع کردن امواج اولتراسوند با شدت بالا به لایه های عمیق تر پوست نفوذ کرده و باعث لیفتینگ و جوانسازی پوست می شود و به عنوان یک روش کم عارضه و کم خطر شناخته شده است.

روش لیزر فراکشنال co2  یا اربیوم فراکشنال لایه های سطحی پوست را تخریب می کند و یک سوختگی سطحی در آن ایجاد می کند که طی آن پوست از زیر شروع به بازسازی آن می کند با تحریک کلاژن سازی موجب سفت شدن بافت پوست و در نتیجه موجب جوانسازی پوست می گردد. پس از استفاده از این روش بیمار می تواند به فعالیت های روزمره خود ادامه دهد. اما از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب جدا خودداری شود و نباید استفاده از کرم های ترمیمی و ضدآفتاب فراموش شود. از آنجاییکه رو به فصل گرما می رویم و آفتاب به صورت مستقیم به صورت می تابد ترجیحا باید از پزشک درخواست شود تا روش های تهاجمی که به صورت لایه برداری در این فصل انجام نشود.

نتیجه گیری

امروزه استفاده از لیزرهای نقش موثری در جوانسازی پوست ایفا می کنند که توسط افراد زیادی مورد استفاده قرار گرفته است. استفاده از هر یک از این روش ها برای اثربخشی خوب و نتیجه دهی بهتر به نوع پوست افراد بستگی دارد و به صورت صددرصد نمی توان یک روش را برای تمام بیماران پیشنهاد داد. استفاده از هر یک از این روش ها نیازمند تحقیق و مشاوره دقیق تر با پزشک متخصص پوست می باشد.

 

 

 

پاسخ

7 + ده =